Kutyabalhé!
Soha ne essünk abba a hibába, hogy megpróbálunk szétválasztani két verekedő kutyát, legyen az idegen vagy ismert állat. Ilyenkor akár saját állatunk is megkaphat, hiszen nem ránk figyel. Az egyetlen dolog amit tehetünk, hogy valamilyenhangos, erőteljes zajjal rájuk ijesztünk. Annak érdekében, hogy elkerülhessünk minden ilyen szituációt, ne engedjük oda idegen állathoz a kutyánkat. Először is kérdezzük meg a másik állat gazdiját, hogy kutyája agresszív-e, és még ezek után is csak pórázon eresszük össze a két kutyát. Miután megszaglászták egymást, és zökkenőmentes az ismerkedés, egyik állat sem morog vagy borzolja fel a hátán a szőrt, már el is engedhetjük őket a pórázról.
Abban az esteben, ha kedvencünket egy póráz nélküli vagy kóbor állat támadja meg, mindenképpen csatoljuk le a pórázát, hogy szabadon védekezhessen vagy menekülhessen.
"Megadom magam"
Sok kutyatenyésztő saját keserű tapasztalatából tudja, hogy nem bölcs dolog egy helyen kettőnél több kutyát tartani. Ellenkező esetben fennáll annak a veszélye, hogy halálos végű küzdelemre kerül sor, vagyis a gyengébbnek ketten vagy többen nekirontanak. Két kutya verekedése viszont ritkán végződik az egyik állat elpusztulásával, kivéve az olyan fajtákat, ahol az agresszív viselkedést tenyésztéssel fokozták. A vereség elismeréseként a legyőzött abbahagyja a harcot, s odatartja a nyakát az erősebb fél fogai elé. A legyőzött kutya tehát így jelzi: "Megadom magam, győztél!" A győztes a legyőzöttet ezáltal a rangsor alsóbb fokára utasítja, de nem bántja tovább.
Amikor új kutya kerül egy csoportba, egészen addig folyik az erő fitogtatása, amíg a jövevény meg nem találja az őt megillető helyet a hatalmi hierarchiában. Komoly verekedés vagy háziállatok megtámadása általában olyankor fordul elő, ha több kutya van együtt.